אקטואליה


מבקר המדינה: אלפים מתים מזיהומים
כ- 5,000 איש מתים מדי שנה מזיהומים בהם לקו דווקא במוסדות הבריאות, כשאת חייהם של 25% - 75% מהם ניתן היה להציל. בנוסף, מיטה שיקומית אחת לכל 3,200 קשישים בצפון.
08/05/2013
 
לכתבה המלאה. . . 

ישראל 2013: אחד מכל חמישה ניצולי שואה ויתר על מזון בשנה האחרונה
מסקר הקרן לרווחת הניצולים עולה כי ניצולי השואה ויתרו על ארוחות רבות בגלל מצבם הכלכלי. אחד מכל שמונה נאלץ לוותר בשנה שעברה על נטילת תרופות.
03/04/2013
 
לכתבה המלאה. . . 

ישראל מפסידה מיליארדים מאי-העסקת מבוגרים
כ- 30% מבני 65 ומעלה שאינם עובדים מסוגלים לעבוד, ואילו הועסקו כולם, היו מייצרים הכנסות של 6.4 מיליארד שקל - לפי מחקר חדש.
04/12/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

בתוך עשור יותר ממיליארד בני 60 ומעלה
דוח חדש של האו''ם מזהיר מפני הזדקנות האוכלוסייה וקורא למדינות העולם להכין תכניות להתמודד עם המצב. על פי הדוח, שליש מהתינוקות שנולדו השנה בבריטניה יגיעו לגיל 100.
02/10/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

אחרי 60 שנה: המדינה תפצה את ''ילדי טהרן''
''ילדי טהרן'' טענו כי ממשלת ישראל קיפחה אותם בהסכם השילומים שנחתם עם גרמניה ב- 1952 ■ רבים מהם נפטרו ברבות השנים ויורשיהם לא יזכו לקבל את הפיצוי.
13/08/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

היסטוריה: גרמניה תשלם פיצויים גם לניצולי שואה מברית המועצות
בהסכם שנחתם בין ארגון ''ועידת התביעות'' לממשלת גרמניה, הוחלט כי גם יהודים שנמלטו ממזרח אירופה מאימת הנאצים יזכו לשילומים. בקשות ניתן להגיש מנובמבר.
10/07/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

ועדת השרים אישרה תיקון חוק הבטחת הכנסה לקשישים
זאת לאחר שמבוטחים מסוימים שהיו זכאים להשלמת הכנסה איבדו את זכאותם לקצבה בשל תוספת של שקלים בודדים לקצבת הזקנה.
29/05/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

קנס למפעיל דיור מוגן שלא כחוק
מליאת הכנסת אישרה כי מפעיל דיור מוגן שלא כחוק ייקנס בסכום של עד 452 אלף ₪. בעקבות התערבות יו''ר ועדת העבודה והרווחה הדיירים יוכלו לבחור בין חלופות שונות להבטחת השבת כספי פיקדון
22/05/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

המבקר: קשישים לא מועברים לשיקום
הדו''ח השנתי של מבקר המדינה עוסק בהרחבה בטיפול של משרדי הבריאות והרווחה באוכלוסיות חלשות. הנושאים בהם התמקד המבקר הם שיקום קשישים, דיאליזה והשתלות איברים
01/05/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

ישראל פרי שוחרר מהכלא ל- 3 חודשים
עורך הדין שהורשע בגניבת מיליוני מרקים מניצולי שואה שוחרר בתנאים מגבילים לשלושה חודשים בשל מצבו הרפואי. הוא יפקיד ערבות, יענוד אזיק אלקטרוני ותיאסר עליו היציאה מהארץ. פרקליטות לא תתנגד
30/04/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

מעבר מחיים פרטיים בבית ובקהילה למסגרת מוסדית סיעודית עשוי לעתים להיות קשה למתאשפז ולבני משפחתו. כל אדם הנמצא במוסד סיעודי זכאי לקבל טיפול ברמה גבוהה, שירות אדיב, אוזן קשבת, הבנה והתחשבות. כל אלה מסייעים בהסתגלות למסגרת החדשה ומשפרים את סיכויי הקליטה במקום. תהליך הקבלה יעשה ע"י כל אחד מהצוות, שהם השותפים לטיפול. הצוות כולל לפחות, מנהל מוסד, רופא, אחות, עובד סוציאלי, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק, תזונאי. הנך זכאי לדעת מה תפקידו של כל אחד בכלל ובקשר אליך בפרט. הנך זכאי לקבל מכלול שירותים , זכותך לקבל הסבר על טיפולים אלו, להסכים לקבלם או לסרב. קבלת ההחלטה לגבי סוג המוסד כוללת שיקולים רחבים בעלי היבטים אישיים, רפואיים, משפחתיים, חברתיים, כלכליים וגיאוגרפיים.


כל בתי האבות והמעונות לזקנים בארץ חייבים ברישיון ועוברים תהליך בדיקות ופיקוח של משרדי הרווחה והבריאות (סיעודיים ותשושי נפש). משרד הרווחה מפקח על בתי אבות לעצמאיים ותשושים בלבד, כקבוע בתקנות הפיקוח על המעונות (תנאי המגורים וטיפול בזקנים עצמאיים ותשושים במעונות לזקנים) התשס"א- 2001: זקנים עצמאיים, שמבחינת תפקודו מסוגל לבצע את פעולות היומיום בלא עזרה. זקנים תשושים, שמפאת תפקודם הירוד זקוקים לעזרה חלקית בפעולות היומיום. הפיקוח מתבצע ע"י מפקחים, עובדים סוציאליים ואחיות מוסמכות וכולל את כל תחומי החיים במעון: תקינות המבנים הפיזיים והתאמתם לצורכי הזקן. תקינות הציוד תקן כוח אדם והכשרתו. זכויות הדיירים. ההפניה לבתי אבות לזקנים מתבצעת לאחר בדיקת נזקקתם וזכאותם של הזקנים באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. לאחר מכן ניתנת לזקן רשימת מספר מעונות ובתי אבות שונים.