אוכל


דג הזהב • תחרות גפילטע פיש לגיל הזהב
10 נשים ו-2 גברים התמודדו בתחרות הגפילטע פיש כשצעירת המתמודדות בת 72 והמבוגרת בת 92. חגית ברונסקי פגשה את הזוכה המאושרת ולמדה מה הסוד להכנת קציצת הדג הפופולרית. וגם: המתכון לגפילטע פיש שזכה במקום הראשון.
21/09/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

מרק מינסטרונה עם כדורי בשר
מתכון להכנת מרק מינסטרונה עם כדורי בשר מאת קייטרינג דולצינאה
15/06/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

מתכון לשמירה על בריאות טובה
היתרונות שבאכילת ירקות ידועים לכל. ההמלצה הנוכחית של משרד הבריאות, היא לצרוך לפחות 5 מנות ירקות ביום.יש תזונאים/ות שממליצים לאכול ירקות ללא הגבלה (לפחות 9) ו-2 מנות פרי ביום, לשמירה על בריאות תקינה...
31/05/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

פילה דניס בעשבי תיבול
פילה דניס בעשבי תיבול.
24/04/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

דגנים- המוציא קמח מן הארץ
הדגנים הינם המזון העיקרי של האדם עוד משחר האנושות. מהם סוגי הדגן, מה ההבדלים ביניהם, מהו דגן ''מלא'' מהו דגן ''לבן'' ולמה חשוב לדעת את ההבדלים?
18/01/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

כדורי שוקולד – מתכון מנצח!
הכנת כדורי שוקולד לוקחת כרבע שעה והתוצאה מרהיבה וטעימה. כדורי שוקולד אהובים על גדולים ועל קטנים, ניתן לצפות אותם במגוון ציפויים וצבעים, כך שההגשה יפה וצבעונית וכל אחד בוחר את הכדור שקורץ לו. מצורף מתכון מנצח להכנת כדורי שוקולד מופלאים, שניצחו הן במבחן הילדים והן במבחן הבוגרים.
01/12/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

הסודות מאחורי אסאדו
אסאדו, בדרך כלל בקר, נצלה על הגריל או על אש. אסאדו נפוץ באזור פמפה בדרום אמריקה והינו מאכל מסורתי של ארגנטינה, אורוגוואי, פרגוואי, צ'ילה והמדינות הדרומיות של ברזיל. אסאדו הינו מאכל נפוץ גם בפיליפינים אך שונה בכך שהוא מבושל בנזיד על בסיס עגבניות ומוגש בצירוף תפוחי אדמה, גזר וירקות אחרים. מתאים לארועים קטנים, וגם יכול להיות מסמר הערב בעריכת ארועים עסקיים.
18/11/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

חזה עוף מתאים גם לשומרי המשקל מבינינו
אתם בוודאי כבר אוחזים באמתחתכם מספר מתכוני חזה עוף, תבשילים קלים ומהירים להכנה, שכוחם בטעמם כמו בפשטותם. אם זה שניצל או חזה עוף על מחבת, סלט חזה עוף, קציצות חזה עוף או אפילו תבשיל חזה עוף ברוטב. חזה העוף הוא משהו שתמיד טוב שיש בבית, תמיד קל להכנה ואף פעם לא משעמם.
19/09/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

עוגת תפוחים בניחוח קנמון
אין הבדל רב בתכולת הסוכרים בתפוח מתוק או חמוץ. תפוח חמוץ לא מכיל פחות סוכר מתפוח מתוק, השינוי הוא בכמויות החומצות שבתפוחים. בתפוח חמוץ יש חומצות אורגניות המכסות על הטעם המתוק.
03/09/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

הכנת סלט גזר מבושל
לאחר שכל הגזרים חתוכים לפרוסות, זה הזמן לתבלן - שזהו בעצם השלב הסופי, מעבירים את חתיכות הגזר לקערה - התבלון הוא כך...
26/07/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

מעבר מחיים פרטיים בבית ובקהילה למסגרת מוסדית סיעודית עשוי לעתים להיות קשה למתאשפז ולבני משפחתו. כל אדם הנמצא במוסד סיעודי זכאי לקבל טיפול ברמה גבוהה, שירות אדיב, אוזן קשבת, הבנה והתחשבות. כל אלה מסייעים בהסתגלות למסגרת החדשה ומשפרים את סיכויי הקליטה במקום. תהליך הקבלה יעשה ע"י כל אחד מהצוות, שהם השותפים לטיפול. הצוות כולל לפחות, מנהל מוסד, רופא, אחות, עובד סוציאלי, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק, תזונאי. הנך זכאי לדעת מה תפקידו של כל אחד בכלל ובקשר אליך בפרט. הנך זכאי לקבל מכלול שירותים , זכותך לקבל הסבר על טיפולים אלו, להסכים לקבלם או לסרב. קבלת ההחלטה לגבי סוג המוסד כוללת שיקולים רחבים בעלי היבטים אישיים, רפואיים, משפחתיים, חברתיים, כלכליים וגיאוגרפיים.


כל בתי האבות והמעונות לזקנים בארץ חייבים ברישיון ועוברים תהליך בדיקות ופיקוח של משרדי הרווחה והבריאות (סיעודיים ותשושי נפש). משרד הרווחה מפקח על בתי אבות לעצמאיים ותשושים בלבד, כקבוע בתקנות הפיקוח על המעונות (תנאי המגורים וטיפול בזקנים עצמאיים ותשושים במעונות לזקנים) התשס"א- 2001: זקנים עצמאיים, שמבחינת תפקודו מסוגל לבצע את פעולות היומיום בלא עזרה. זקנים תשושים, שמפאת תפקודם הירוד זקוקים לעזרה חלקית בפעולות היומיום. הפיקוח מתבצע ע"י מפקחים, עובדים סוציאליים ואחיות מוסמכות וכולל את כל תחומי החיים במעון: תקינות המבנים הפיזיים והתאמתם לצורכי הזקן. תקינות הציוד תקן כוח אדם והכשרתו. זכויות הדיירים. ההפניה לבתי אבות לזקנים מתבצעת לאחר בדיקת נזקקתם וזכאותם של הזקנים באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. לאחר מכן ניתנת לזקן רשימת מספר מעונות ובתי אבות שונים.