צרכנות


טלפון נייד בשירות הגיל השלישי
מכשירי טלפון סלולרי הם כבר מזמן לא אורחים אלא דיירי קבע בכל בית ובכל כיס כמעט. בעידן של טכנולוגיה וחידושים שנוחתים עלינו חדשות לבקרים, כאשר הילדים ואפילו הנכדים מדפדפים בקלילות מעוררת השתאות באלבומי תמונות, אתרי חדשות ושאר המצאות, כדאי לשים לב כי מכשירי הטלפון החכמים יכולים לסייע רבות גם לבני הגיל השלישי.
02/06/2013
 
לכתבה המלאה. . . 

להגן על הבית בגיל השלישי
חדשות לבקרים אנו עדים למקרים מזעזעים של שוד ותקיפת קשישים, מקרים אלו מצליחים להרעיד את אמות הסיפים גם במדינה אדישה כמו שלנו המורגלת לאירועים חדשותיים קשים, שכן מדובר ב''הגשמה'' של הגרוע שבסיוטים שלנו- תקיפה של הורינו הקשישים וחסרי הישע, אלו שהקדישו את חייהם על מנת להגן עלינו ונותרו חסרי אונים מול הרשע האנושי בהתגלמותו.
27/03/2013
 
לכתבה המלאה. . . 

בריאות עד הבית – אילו שירותים רפואיים ניתן לקבל בית המבוטח
בשנים האחרונות קיימת התפתחות גדולה בתודעת השירות של גופי הבריאות השונים. במסגרת זו ישנו גידול רב בכמות השירותים שקופות החולים מספקות למבוטחים בבתיהם. אין מדובר רק בבדיקת רופא משפחה, אלא גם בביצוע בדיקות מעבדה, הבאה של מרשמים מבית מרקחת ואפילו קבלת טיפולי רפואי משלימה. עבור אנשים מבוגרים, שלעתים מרותקים לביתם, שירותים אלה יכולים להקל מאוד על החיים.
19/11/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

ביטוח רכב לנהג מבוגר
חברות ביטוח רבות מוכרות את פוליסות ביטוח הרכב שלהם על פי גילאים. כלומר - אם אתם בגיל מסויים הביטוח יעלה לכם סכום מסויים ואם אתם בגיל אחר (מבוגר או צעיר יותר) העלות של הביטוח תהיה שונה. מחקרים רבים מראים כי ככל שהגיל עולה תאונות הדרכים יורדות וכי נהגים מבוגרים יותר הם בדרך כלל גם נהגים אחראים יותר. כמובן שיש נהגים צעירים אחראיים ונהגים מבוגרים שאינם אחראיים אך חברות הביטוח מסתמכות על מחקרים וסטטיסטיקות ולכן בדרך כלל, ככל שהגיל עולה, המחיר של הביטוח ירד.
22/07/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

קורסים מעניינים לגמלאים
אחת התחושות הבולטות בקרב היוצאים לפנסיה לאחר שנות עבודה רבות קשורה בזמן הרב שמתפנה ובמיעוט ההתחייבויות. לוח הזמנים פחות נוקשה, קביעת סדר היום בידינו וכך גם הבחירה במה לעסוק. ישנם מבוגרים החוששים מהרגע שבו יצטרכו לקום בבוקר מבלי שתהיה להם תעסוקה מוגדרת, ואילו אחרים רואים בפרישה לגמלאות הזדמנות לעסוק בדברים עליהם תמיד חלמו – התעמלות וכושר גופני, טיפוח גינה או עציצים, בילוי זמן איכות עם בני המשפחה והנכדים, השתתפות במקהלה או בחוג כלשהו וכמובן – לימודים או קורסי העשרה.
28/05/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

מה ההבדל בין ביטוח חיים לקרן פנסיה ?
אנו עושים החלטות כלכליות רבות לאורך חיינו, ולמעשה, מבלי להיות מודעים לכך, כמעט באורח יומיומי: מחליטים על פתיחת חשבון בבנק הפועלים, בוחרים חברת אשראי, לוקחים משכנתא, מרויחים משכורת ומחליטים כיצד לחסוך ועל מה להוציא. בתוך שפע המידע הפיננסי הזורם לפתחנו, חשוב במיוחד להקדיש זמן ומחשבה לבחירת ההסדרים הכספיים שיאפשרו לנו לשמור על רמת חיים טובה גם לאחר היציאה לגמלאות, כאשר לא נקבל עוד שכר עבודה. ביטוח חיים (הקרוי לעתים גם ''ביטוח מנהלים'') וקרן פנסיה הן תכניות חסכון שנועדו לספק למבוטחים גמלה חודשית שתח
15/05/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

סדנאות הכנה לפרישה מעבודה
לפני המעבר מתעסוקה לפרישה לגימלאות, מקבלים הפורשים הצעה להשתתף סדנת הכנה לפרישה במקום העבודה או במכון פרטי. כאן נענה על השאלה למה נדרשת הסדנה, מה היא כוללת והיכן ניתן להירשם. תקופת הפרישה יכולה להיות מבלבלת מאוד. מצד אחד, מחכים לרגע שבו אפשר להשתחרר מעול העבודה ולעשות סוף סוף מה שרוצים באמת. מצד שני, לפעמים לא ממש רוצים לעשות משהו אחר, ובנוסף, יש הרבה דברים שצריך לארגן ולחשוב עליהם.
02/05/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

ביטוח נסיעות לחו''ל חובה למען בריאותכם
כבר כולם מבינים כי ביטוח נסיעות הינו בגדר חובה לכל נסיעה לחו''ל לא משנה אם זה בילוי של מספר ימים בנופשון באנטליה או טיול טראקים בנפאל הרחוקה. שוק הביטוח כולל סוגים רבים של ביטוחי נסיעות הנבדלים זה מזה בסוג הכיסוי, גיל המבוטח, מצבו הבריאותי ואופי הטיול. כל הביטוחים מכסים מקרים של הוצאות רפואיות, מטען וכן ביטולי טיסה, אך ההבדל הוא בגובה הכיסוי ופירוט המקרים הכלולים בפוליסה ונכללים בכיסוי.
07/11/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

לחצן מצוקה לכל מטרה
לא כל הקשישים מעדיפים להתגורר בבית אבות ויהיו סיבותיהם אשר יהיו. חלקם פשוט מעדיף להישאר ולגור במקום הבטוח והמוכר להם, חלקם אינם מסוגלים לממן לעצמם בית אבות בשל קשיים כלכליים, וחלקם פשוט עצמאיים מספיק על מנת שיוכלו להמשיך ולגור בבית. אך גם אותם קשישים עצמאיים עלולים לסבול מבעיות בריאותיות כאלו ואחרות ולכן רצוי שיתקינו לחצן מצוקה. לחצן מצוקה יעניק להם תחושת ביטחון ובמקרי הצורך יספק להם מענה רפואי מיידי.
27/10/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

חיתולים למבוגרים לבני הגיל השלישי - כך תעשו בהם שימוש נכון
אחת התופעות הקשות ביותר התוקפות את בני הגיל השלישי הוא האפשרות לאובדן יכולת השליטה בסוגרים. תופעה זו מתחילה בצורה קלה בדרך כלל, עת מתקשים בני הגיל השלישי להגיע לשירותים בזמן או סובלים מבריחת שתן קלה יחסית בעת מאמץ, אולם ללא אבחון וטיפול של הבעיה, ישנה אפשרות להחמרה מהירה של המצב עד כדי הצורך לעשות שימוש בחיתולים למבוגרים.
27/08/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

מעבר מחיים פרטיים בבית ובקהילה למסגרת מוסדית סיעודית עשוי לעתים להיות קשה למתאשפז ולבני משפחתו. כל אדם הנמצא במוסד סיעודי זכאי לקבל טיפול ברמה גבוהה, שירות אדיב, אוזן קשבת, הבנה והתחשבות. כל אלה מסייעים בהסתגלות למסגרת החדשה ומשפרים את סיכויי הקליטה במקום. תהליך הקבלה יעשה ע"י כל אחד מהצוות, שהם השותפים לטיפול. הצוות כולל לפחות, מנהל מוסד, רופא, אחות, עובד סוציאלי, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק, תזונאי. הנך זכאי לדעת מה תפקידו של כל אחד בכלל ובקשר אליך בפרט. הנך זכאי לקבל מכלול שירותים , זכותך לקבל הסבר על טיפולים אלו, להסכים לקבלם או לסרב. קבלת ההחלטה לגבי סוג המוסד כוללת שיקולים רחבים בעלי היבטים אישיים, רפואיים, משפחתיים, חברתיים, כלכליים וגיאוגרפיים.


כל בתי האבות והמעונות לזקנים בארץ חייבים ברישיון ועוברים תהליך בדיקות ופיקוח של משרדי הרווחה והבריאות (סיעודיים ותשושי נפש). משרד הרווחה מפקח על בתי אבות לעצמאיים ותשושים בלבד, כקבוע בתקנות הפיקוח על המעונות (תנאי המגורים וטיפול בזקנים עצמאיים ותשושים במעונות לזקנים) התשס"א- 2001: זקנים עצמאיים, שמבחינת תפקודו מסוגל לבצע את פעולות היומיום בלא עזרה. זקנים תשושים, שמפאת תפקודם הירוד זקוקים לעזרה חלקית בפעולות היומיום. הפיקוח מתבצע ע"י מפקחים, עובדים סוציאליים ואחיות מוסמכות וכולל את כל תחומי החיים במעון: תקינות המבנים הפיזיים והתאמתם לצורכי הזקן. תקינות הציוד תקן כוח אדם והכשרתו. זכויות הדיירים. ההפניה לבתי אבות לזקנים מתבצעת לאחר בדיקת נזקקתם וזכאותם של הזקנים באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. לאחר מכן ניתנת לזקן רשימת מספר מעונות ובתי אבות שונים.