צרכנות


טלפון נייד בשירות הגיל השלישימכשירי
טלפון סלולרי הם כבר מזמן לא אורחים אלא דיירי קבע בכל בית ובכל כיס כמעט. בעידן של טכנולוגיה וחידושים שנוחתים עלינו חדשות לבקרים, כאשר הילדים ואפילו הנכדים מדפדפים בקלילות מעוררת השתאות באלבומי תמונות, אתרי חדשות ושאר המצאות, כדאי לשים לב כי מכשירי הטלפון החכמים יכולים לסייע רבות גם לבני הגיל השלישי. טלפונים ניידים הפכו בשנים האחרונות נוחים יותר לתפעול, וממלאים שורה של פונקציות חיוניות - מתקשורת ועד צילום, ממאגר אחסון ועד יומן לתזכורות ואביזר היכול לסייע ברגעי מצוקה. לפניכם סקירה של החידושים בתחום, שיכולים להקל משמעותית על התנהלות היומיום בגיל השלישי.

 

להתמצא בעזרת הטלפון

הטלפונים הניידים החכמים מהווים מעין מחסן אוצרות, המרכז עבורנו מידע חיוני ונגיש בשלל תחומי חיים, ומאפשרים לנו לוותר על שירותיהם של אמצעים ומכשירים אחרים ולרכז את הנחוץ לנו במכשיר קטן ונוח לנשיאה.

 ·         בכל טלפון נייד מצויים שעון, יומן משימות יומי ושנתי, לוח מזג אויר, פתקי תזכורת המשדרים התראות ועוד.

·         ניתן להתקין בטלפון הנייד תוכנות המסייעות בניווט במהלך נסיעה או הליכה רגלית, ואף משמיעות הוראות ניווט בקול רם ומתריעות מבעוד מועד על פניות, סיבובים, מכשולים בדרך וכיו"ב. היישומים הללו כוללים כמובן גם מפות מפורטות המאפשרות להתמצא ולתכנן את דרככם מראש.

·         עם הגעתכם ליעד לאחר נסיעה, ישנם יישומים המקלים על חיפוש חנייה פנויה ויכולים להפנות אתכם למגרש פנוי וכמובן, אפליקציות שבאמצעותן ניתן לשלם דמי חנייה מבלי שתצטרכו לגרד כרטיסים או לשלם על זמן שלא חניתם.

·         לוחות שנה ויומנים מאפשרים להזין לתוכם מידע על תאריכים קבועים שחוזרים מדי שנה, כדוגמת יום הולדת או יום נישואין, וכן להזין מידע שיאפשר למכשיר הנייד להזכיר לנו זמני נטילת תרופות, תורים רפואיים, מועדי חוגים וכן הלאה.

 

הגיל השלישי

טלפון נייד בשירות הגיל השלישי.                               צילום: ShutterStock

 

להישאר מעודכנים ומקושרים כל הזמן

הטלפון הנייד מאפשר לנו משלוח הודעות, צילום איכותי של תמונות וסרטים וכן קבלת מיילים והודעות מיידיות. אם אתם מאלו שאוהבים להיות מעודכנים כל העת בענייני המשפחה, בני הזוג, הנכדים או האקטואליה, הרי שהיישומים שמאפשרים צילום ושליחה מיידית של הודעה ותמונה משאירים אתכם עם יד על הדופק כל הזמן. הנכד התחיל לחייך? הנה הבת כבר שולחת תמונה שלו שצולמה לפני מספר דקות ואתם מעודכנים, לא משנה היכן תהיו. הבן רוצה להתיעץ בנוגע לרכישה כלשהי? תוכלו לשוחח בקלות או להעביר ביניכם הודעות כתובות במקרה שהוא בישיבה. ההתחברות לתיבת המייל ולרשתות החברתיות מן המכשיר הנייד היא פשוטה ומהירה, וכמובן שניתן להתחבר לאתרי חדשות ואקטואליה ולקבל את המידע כשהוא טרי, עוד לפני שעלה על נייר הדפוס.  

 

להרגיש בטוחים ומוגנים בעזרת אפליקציות בנייד

שתי אפליקציות מעניינות עשויות לסייע מאוד במצבי מצוקה אישית. האחת היא אפליקציה שבאמצעותה הופך הטלפון הנייד לפנס רב עוצמה, ובו ניתן להאיר בקלות ובמהירות את השביל או הדרך החשוכה, להקל על האפלה במקרה של הפסקת חשמל או להפנות זרקור לפניו של תוקף או פורץ. השניה היא אפליקציה שלאחר התקנתה במכשיר הנייד ניתן להשתמש בו כלחצן מצוקה המעביר שידור על מצוקה למוקד סמוך במקרה של לחיצה על סמל בולט וברור. לאחר הלחיצה מתקבל במוקד קרוב מידע מדויק אודות מיקום המשתמש, ומכאן הדרך להזנקת צוותי חירום ותגובה קצרה ובטוחה.


 
חזרה. . .