כתבת השבוע


רגע לפני הדבר האמיתי: הקשישים ארגנו אולימפיאדה משלהםגם אזרחים שעברו מזמן את גיל ה- 70 יכולים להתחרות - ולנצח. קשישים התמודדו בהרמת משקולות, שחיה, טניס שולחן ואפילו טריאתלון. "בהכנות עשיתי 40 ק"ג", מתפאר שרירן בן 92.

ליום הזה התכוננו בכירי ספורטאי ארצנו שהם בני יותר מ- 70. אולימפיאדת הזהב יצאה לדרך, על קו הזינוק עשרות קשישים שלא באו לשחק משחקים, אלא להתחרות ראש בראש על המדליה. הכירו את יוסף, עלם חמודות בן 92. את מקומו הוא מצא השכם בבוקר על בימת השרירנים בתחרות הרמת המשקולות. "בהכנות עשיתי 40 ק"ג", הוא טוען בתוקף.

התחרות אמנם מתנהלת בעצלתיים, אבל יוסף יודע שלא כדאי להוריד את העיניים מהמתחרים. אחרי כמה סטים קצרים מתחיל שלב התירוצים. גם יוסף כבר מבין שהסיכויים נגדו ומעלה טענה מבוססת נגד חוקי התחרות. "אין שום סיכוי מכיוון שאין קטגוריות גיל פה. זה לא פייר", הוא מתלונן.

החוקים פחות מעניינים את נשות הכפר האולימפי, הן לא נשארות אדישות. "רצינו לראות באמת איך הם מצליחים בגיל הזה, בכל זאת", מספרות המעודדות. כשיש מעריצות פוטנציאליות ביציע, יוסף מבין שהוא צריך לבצע מהלך מפתיע, ויורד לשכיבות סמיכה על אגרופיו. "אני עושה 30 פעם. בקלות", הוא משוויץ.

כששמש הצהריים קפחה על ראשי באי האולימפיאדה, רבים התרכזו במקצים המסעירים בבריכה. בענפים מסוימים אין הפרדה בין המינים, וכך רצה הגורל ששלמה וטוני, שכבר לפני כמה שנים טובות סגרו 50 שנות זוגיות, נפגשו בשמינית גמר טניס השולחן. שלמה יודע כיצד להוציא את כולם מרוצים. "34 שנים אני נותן לה לנצח, בשביל שלום בית", הוא מסביר.

רגע לפני השלאף-שטונדה, מגיע אירוע השיא - תריאטלון בין-דורי. עכשיו כבוד המשפחה כבר מונח על הכף. אצל כמה מהמשתתפים העייפות מתחילה לגבות מחיר כבד. אבל בסיכומו של יום כמעט כולם יצאו מרוצים. זו הייתה רק ההקדמה, המתח לקראת מקצי הגמר מחר בשיאו. שיהיה בהצלחה לכל ענקי הספורט האלה, שלכולם מגיעה מדליית זהב אחת לפחות.

 

אתר נענע 10


 
חזרה. . .