כתבת השבוע


רגע לפני הדבר האמיתי: הקשישים ארגנו אולימפיאדה משלהם
גם אזרחים שעברו מזמן את גיל ה- 70 יכולים להתחרות - ולנצח. קשישים התמודדו בהרמת משקולות, שחיה, טניס שולחן ואפילו טריאתלון. ''בהכנות עשיתי 40 ק''ג'', מתפאר שרירן בן 92
20/06/2012
 
לכתבה המלאה. . . 

דג הזהב • תחרות גפילטע פיש לגיל הזהב
10 נשים ו-2 גברים התמודדו בתחרות הגפילטע פיש כשצעירת המתמודדות בת 72 והמבוגרת בת 92. חגית ברונסקי פגשה את הזוכה המאושרת ולמדה מה הסוד להכנת קציצת הדג הפופולרית. וגם: המתכון לגפילטע פיש שזכה במקום הראשון.
21/09/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

לקראת פרישה
זהו הגעתם לגיל פרישה מהעבודה אז גם הגעתם אל המנוחה? בואו ניבחן את זה צעד אחר צעד ראשית לשכיר המסיים עשרות שנות עבודה במקום עבודה ציבורי אשר הופרש לו כחוק במשך כל השנים דמי פנסיה והגיע הזמן ליהנות הן מדמי הפנסיה והן מפיצויי הפרישה. לראשונה נפגש הפורש השכיר עם סכום מזומנים כה גבוה (שכר חודשי על כל שנת וותק) זה המון וזה מבלבל ובנוסף לכך משכורת הממשיכה לזרום בלי לעבוד... האומנם?
18/01/2011
 
לכתבה המלאה. . . 

נדודי שינה בגיל מבוגר
נדודי שינה הם תופעה שכיחה ביותר בקרב קשישים, הגורמת לשיבושים שונים בשינה, החל מקושי בהירדמות, דרך יקיצה בשעות מוקדמת מאוד וכלה בתחושה של שינה ''קלה'' ולא עמוקה. נדודי שינה גורמים לתחושות של עייפות וכבדות ביום המחרת. נדודי השינה בגיל מבוגר נגרמים באופן טבעי כתוצאה מתהליכי ההתבגרות ומשינויים שונים העוברים על הגוף, וגם מסיבות אחרות, כדוגמת בעיות בריאות שונות.
16/11/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

יחסי חמות – כלה : האתגר וטיפים להתנהלות נכונה
הבת שוכבת לה במיטה והוא המקסים מפנק אותה, מביא לה ארוחת בוקר אל המיטה, אחר כך לוקח את הילדים לטיול קטן בזמן שהיא מתעוררת לה לאיטה. לעומתה, הבן שלה היקר, מסכן, נפל על מרשעת מהאגדות. בזמן שהיא (הכלה) הפרימדונה, שוכבת לה במיטה כמו נסיכה מפונקת ומעצבנת, טורח הבן היקר ומביא לה קפה למיטה, מטפל בילדים, ועושה הכל כדי לפנות לה את בוקר יום השבת. איך היא מעיזה החוצפנית, כך להפקיר את ילדיה ולטרטר את בעלה החמוד..
22/09/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

איך לבחור בית אבות?
ההחלטה לעבור לבית אבות או דיור מוגן הינה החלטה מכרעת גם לאדם המבוגר וגם לבני משפחתו. השירותים הניתנים בבית האבות תלויים בסוג בית האבות הנבחר, בהתאם למצבו הרפואי, הנפשי והכלכלי של האדם המבוגר. ניתן לסווג את השירותים שמציעים בתי האבות ל- 3 סוגים עיקריים...
05/08/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

סיורי לילה עירוניים בעונת הקיץ
סיורי הלילה בערים השונות בישראל הם חוויה תיירותית נהדרת, שרבים מאיתנו עדיין לא גילו. בייחוד בתקופת הקיץ, בה לוהטת השמש לאורך כל שעות היום, ניתן לנצל את שעות הערב הנעימות ואת הבריזה הלילית הקלה, כדי לשוטט בסמטאות הערים ולגלות את יופיין מחדש.
27/07/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

חיוך זהב לגיל הזהב: שיניים בריאות בגיל מבוגר - חלק א
אין דבר יפה יותר מחיוך רחב שחושף שיניים צחורות. אך מה לעשות שעם הגיל גם השיניים הן כבר לא מה שהיו פעם. גם בגיל הזהב אנו זקוקים לפה שלנו במצב אופטימלי. לכן מבדקים תקופתיים חיוניים ביותר. מה הם כוללים, איך הם מתבצעים, וכיצד בריאות השיניים והחניכיים קשורה לבריאות הגוף הכללית?
16/05/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

עולה מתימן ועולה מהודו: הזוכות בתחרות הגמר ''כוכב נולד'' לגיל הזהב
מאות מתושבי העיר והסביבה, בני משפחה, נכדים, שכנים ואורחים הצטופפו אמש בהיכל התרבות בראש-העין כדי לצפות באירוע מיוחד שמתקיים לראשונה בעיר: גמר ''כוכב נולד'' לגיל הזהב. בתחרות השתתפו 10 מתמודדים (9 נשים וגבר אחד) בגילאים 65-76, שהפליאו בשירה, ריקוד ואפילו בתצוגת אופנה של שמלות כלה.
19/02/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

החזרי מס לגמלאים
שנים רבות עבדתם, שילמתם מס הכנסה, נוכו לכם תשלומי פנסיה ובטוחי מנהלים ובעת הפרישה ממקום העבודה שולמו לכם פיצוי פרישה (מי יותר ומי פחות...). החזרי המס שלכם, הגמלאים, תלויים בגורמים רבים. באמור להלן, נסקור, בתמציתיות רבה, את הגורמים המשפיעים על החזרי מס לגמלאים.
24/01/2010
 
לכתבה המלאה. . . 

מעבר מחיים פרטיים בבית ובקהילה למסגרת מוסדית סיעודית עשוי לעתים להיות קשה למתאשפז ולבני משפחתו. כל אדם הנמצא במוסד סיעודי זכאי לקבל טיפול ברמה גבוהה, שירות אדיב, אוזן קשבת, הבנה והתחשבות. כל אלה מסייעים בהסתגלות למסגרת החדשה ומשפרים את סיכויי הקליטה במקום. תהליך הקבלה יעשה ע"י כל אחד מהצוות, שהם השותפים לטיפול. הצוות כולל לפחות, מנהל מוסד, רופא, אחות, עובד סוציאלי, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק, תזונאי. הנך זכאי לדעת מה תפקידו של כל אחד בכלל ובקשר אליך בפרט. הנך זכאי לקבל מכלול שירותים , זכותך לקבל הסבר על טיפולים אלו, להסכים לקבלם או לסרב. קבלת ההחלטה לגבי סוג המוסד כוללת שיקולים רחבים בעלי היבטים אישיים, רפואיים, משפחתיים, חברתיים, כלכליים וגיאוגרפיים.


כל בתי האבות והמעונות לזקנים בארץ חייבים ברישיון ועוברים תהליך בדיקות ופיקוח של משרדי הרווחה והבריאות (סיעודיים ותשושי נפש). משרד הרווחה מפקח על בתי אבות לעצמאיים ותשושים בלבד, כקבוע בתקנות הפיקוח על המעונות (תנאי המגורים וטיפול בזקנים עצמאיים ותשושים במעונות לזקנים) התשס"א- 2001: זקנים עצמאיים, שמבחינת תפקודו מסוגל לבצע את פעולות היומיום בלא עזרה. זקנים תשושים, שמפאת תפקודם הירוד זקוקים לעזרה חלקית בפעולות היומיום. הפיקוח מתבצע ע"י מפקחים, עובדים סוציאליים ואחיות מוסמכות וכולל את כל תחומי החיים במעון: תקינות המבנים הפיזיים והתאמתם לצורכי הזקן. תקינות הציוד תקן כוח אדם והכשרתו. זכויות הדיירים. ההפניה לבתי אבות לזקנים מתבצעת לאחר בדיקת נזקקתם וזכאותם של הזקנים באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. לאחר מכן ניתנת לזקן רשימת מספר מעונות ובתי אבות שונים.