דף הבית » מי אנחנו

מי אנחנו

איכות ואורך החיים עלו משמעותית במהלך העשורים האחרונים. אין ספק שמדובר בתופעה חיובית, אבל גם במצב הדברים הנוכחי, התרחיש בו האדם המבוגר ובני משפחתו מגיעים למצב בו אינם יודעים מהו הצעד הבא הוא בהחלט אפשרי. ניתן לראות את זה בהתייחס לשלל פרמטרים בחייהם, כולל כמובן המסגרת בה יעביר הקשיש את שנות חייו המאוחרות.

Senior4 הוא מרכז מידע לגיל הזהב שהוקם במטרה ברורה וחשובה אחת: לספק לאוכלוסייה החשובה הזו, כמו גם לבני משפחותיהם, את כל הידע והטיפים שיסייעו להם לקבל בסופו של דבר את ההחלטה האידיאלית עבורם. בדרך זו ניתן יוכלו למצות את מלוא הפוטנציאל בנושאים דוגמת זכויות, מגורים, בריאות ואחרים.

עושים סדר בבלאגן

עד לפני כמה עשרות שנים, התשובה לשאלה היכן יתגורר הקשיש בשלבים המאוחרים של חייו הייתה אחת משתיים: מגורים עצמאיים בביתו, או לחלופין בית אבות. אלא שמאז התחום התפתח רבות, כאשר אחת ההשלכות של כך היא הגדלת יכולת הבחירה. כיום ניתן למצוא מגוון מוסדות המיועדים לבני גיל הזהב, ביניהם בתי אבות על סוגיהם (בית אבות סיעודי, בית אבות לעצמאיים, בית אבות לתשושי נפש או לתשושי גוף), מוסדות דיור מוגן ועוד. החלוקה הזו מגדירה את קהל היעד של כל מוסד, אבל גם את האופן בו הוא רואה את תפקידו ומבצע את עבודתו.

רשימת השירותים והתנאים משתנה לא רק בהתאם להגדרה הכללית של המקום, אלא על פי המדיניות של כל אחד מהמוסדות הפרטניים. לכן יש היצע עצום של אפשרויות, שמעמיד קושי מסוים בבחירה והופך את הייעוץ לכלי מרכזי בהתנהלות. באמצעות הייעוץ והכוונה יתאפשר לקשישים ולבני משפחותיהם לצלוח את התהליך באופן מלא, תוך הימנעות מטעויות אשר למרבה הצער נחשבות לנפוצות בכל קנה מידה.

מרכז המידע וההכוונה Senior4 מתייחס לשלל סוגיות רלוונטיות בשלב זה של החיים. דרכו תוכלו ללמוד מהם ההבדלים הקיימים בין סוגים שונים של מוסדות לאדם המבוגר, וכיצד יש להתנהל מולם: החל מחתימת החוזה, דרך אפשרויות המימון השונות ועד להתנהלות השוטפת מול אנשי המוסד. בהמשך לכך, תקבלו טיפים מועילים לגבי ההתמודדות של התא המשפחתי כולו עם המצב ה"חדש". אסור לשכוח שהסיטואציה אינה פשוטה עבור אף אחד מהמעורבים.

מגוון רחב של זכויות לקשישים

נושא נוסף אשר חייב להילקח בחשבון הוא רשימת הזכויות שהאדם המבוגר זכאי להן מפאת גילו ובעיקר מצבו הגופני, הנפשי או הקוגנטיבי. גם כאן אנחנו עדים לרשימה מרשימה מאוד של זכויות, אבל מנגד מחוסר מודעות מספק לגביהן ולגבי האופן בו ניתן לממש אותן. התוצאה היא קשישים רבים ש"נופלים בין הכיסאות", אינם מודעים לזכויות שלהם ונפגעים בצורה משמעותית עקב כך.

מטרת אתר Senior4 היא לעשות סדר בבלאגן, להראות שהשד אינו נורא כל כך ולספק את המידע הדרוש בשלל סוגיות חיוניות לחיי האדם המבוגר: מהן הזכויות העיקריות? מי מעניק אותן? מהו התהליך הדרוש עד לקבלתן? וכיוצא בזה.

לא חייבים לפעול לבד

הנחת מוצא מרכזית בתחום היא שיש כיום מגוון גורמים שעשויים להעניק סיוע בכל הסוגיות המורכבות המרכיבות את החיים בגיל השלישי. ההנחה שלכם צריכה להיות שקבלת ייעוץ וסיוע – החל ממידע כללי ועד לייעוץ נקודתי – היא לעיתים חובה של ממש. זו הסיבה לכך שצוות האתר כולל בתוכו אנשי מקצוע המנוסים במתן ייעוץ, הכוונה וטיפול, לרבות סיוע לקשישים וניהול של מוסדות המיועדים להם. אנשי המקצוע חולשים על תחומים דוגמת עבודה סוציאלית, משפטים, ראיית חשבון, צרכנות ועוד.

Senior4 יוכל, ברמה הכללית, להפוך את החיים בגיל המבוגר לנעימים ולבטוחים פי כמה.

    קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

    לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

    077-9033584

    או מלאו את הפרטים:

    הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

    חייגו עכשיו צרו קשר